
2026 – Dostępny Samorząd 2.0
Gmina Kozienice, w dniu 22 czerwca 2026 roku, podpisała ze Skarbem Państwa – Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, na rzecz Partnerów: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie, Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie, Polskiego Związku Gmin
i Powiatów w Katowicach, umowę uczestnictwa w projekcie grantowym pn: „Dostępny Samorząd 2.0”, współfinansowaną ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego +, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027.
Celem umowy jest ustalenie reguł uczestnictwa Gminy Kozienice w projekcie grantowym w ramach Dostępny Samorząd 2.0, którego szczegółowy zakres działań zostanie określony w trakcie doradztwa indywidualnego.
Przewidywana – maksymalna wartość grantu: 300 000,00 zł
Gmina Kozienice zrealizowała przedsięwzięcie grantowe „Budowa strony internetowej dla Urzędu Miejskiego w Kozienicach oraz zakup systemu informatycznego wspomagającego elektroniczną obsługę mieszkańców (EZD)”, finansowane w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Celem przedsięwzięcia grantowego jest jak najlepsze wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych do świadczenia najwyższej jakości usług dla mieszkańców a w szczególności dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Wartość grantu: 100 000,00 PLN