Kozienicki Klub Podróżnika - Paweł Drozd "Butan. Teoria raju"
Butan. Teoria raju. Spotkanie z Pawłem Drozdem
Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice zaprasza na spotkanie Kozienickiego Klubu Podróżnika.
7 kwietnia2025 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 gościć będziemy Pawła Drozda, dziennikarza, podróżnika, byłego wieloletniego reportera radiowej Trójki, znanego z audycji poświęconych kulturze i podróżom. Specjalizuje się w opowiadaniu o mniej oczywistych zakątkach świata, przybliżając słuchaczom i czytelnikom historie ludzi oraz miejsc z unikalną perspektywą.
Bhutan jest niedużym krajem wciśniętym między Chiny i Indie. W latach 70. XX wieku władca tego himalajskiego królestwa postanowił, że w rozwoju kraju najważniejsze będzie mnożenie Szczęścia Narodowego Brutto obywateli. Dzisiaj Bhutan jawi się jako miejsce nieskalane zgiełkiem świata, gdzie ludzie żyją w zgodzie nie tylko ze sobą, ale i z naturą. Czy w Himalajach udało się zbudować utopię? Tego dowiesz się przychodząc na spotkanie Kozienickiego Klubu Podróżnika już w kwietniu!
Paweł Drozd – dziennikarz, podcaster, reporter, autor audycji radiowych, przez wiele lat związany z Programem III Polskiego Radia. Specjalizuje się w tematyce międzynarodowej. Z mikrofonem odwiedził m.in. Indie, Bhutan, Antarktykę, Papuę-Nową Gwineę, Tanzanię, USA, Mongolię i Haiti. Od 5 lat prowadzi autorski podcast "Brzmienie Świata z lotu Drozda" finansowany przez słuchaczy. Za swoje audycje i reportaże był nominowany i nagradzany w konkursach dziennikarskich takich jak Podcast Roku i Grand Press.
Wielokrotnie miał przyjemność prowadzić spotkania autorskie najciekawszych polskich reportażystów i reporterów, a od trzech lat jest jednym z jurorów w konkursie na Książkę Górską Roku w ramach Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Jego teksty były publikowane na łamach kwartalnika “Kontynenty".