Dzień Kozienickiej Pisanki
Wielkanoc w tym roku wypada wcześnie, co oznacza, że czas już zaprosić Państwa na inicjatywę, która corocznie cieszy się wielkim powodzeniem. Chodzi tu o organizowany przez Muzeum Regionalne im. prof. Tomasza Mikockiego w Kozienicach od blisko 10 lat Dzień Kozienickiej Pisanki.
Tegoroczna edycja odbędzie się on w niedzielę 22 marca. Tworzyć będziemy w dwóch sesjach: 12.30-14.00 oraz 14.00-15.30.
Ponownie zaproponujemy Państwu wspólną pracę na dwóch stanowiskach. Na pierwszym – dla zaawansowanych – z nich będziemy tworzyć pisanki tradycyjną metodą batiku, wymagającą precyzji i koncentracji, ale przy tym bardzo satysfakcjonującą. Na drugim – dla początkujących i dzieci – dostępna będzie opcja łatwiejsza, acz również atrakcyjna: ozdabianie jajek styropianowych przy użyciu różnych materiałów.
