Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa oraz polskiej literatury klasycznej, ukazanie piękna języka polskiego i jego bogactwa, budowanie wspólnoty kulturowej oraz wzmacnianie tożsamości narodowej. Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice im. ks. Franciszka Siarczyńskiego już po raz jedenasty włącza się w akcję Narodowego Czytania, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej.
Podczas wydarzenia odbędzie się wspólne czytanie wybranych dzieł poety – „Trenów”, „Fraszek” oraz inscenizacja „Pieśni świętojańskiej o Sobótce”. Zaplanowano udział uczniów: I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach, PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Urszuli Kochanowskiej, PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego, Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach. W trakcie odbędą się warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy stworzą między innymi ozdobne wianki z naturalnych materiałów. Na zakończenie odbędzie się recital artystki pochodzącej z Kozienic, pani Karoliny Piechoty.
