Środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
deszcz
21°C

Ślubowanie nowo wybranych Radnych i zaprzysiężenie Burmistrza podczas I sesji Rady Miejskiej w Kozienicach kadencji 2024 - 2029

7 maja 2024 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kozienicach, odbyła się sesja inaugurująca nową, samorządową kadencję na lata 2024-2029. 

Sesję otworzyła radna-seniorka Janina Golik. Następnie Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Luiza Prus wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Radni złożyli ślubowanie, kolejno w tajnych głosowaniach wybrali spośród swego grona Przewodniczącego Rady Miejskiej, którym został Krzysztof Zając oraz Wiceprzewodniczących, którymi zostali Ewa Malec i Mariusz Ptaszek. 

Krzysztof Zając przyjmując zaszczytną funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej, zwrócił się do radnych, by jak najlepiej wykorzystać społeczny mandat zaufania i w poszanowaniu praw, godności i wolności osobistych, pracować na rzecz rozwoju Gminy Kozienice i mieszkańców:

  • Wykorzystajmy społeczny mandat zaufania do jak najlepszego zarządzania naszą Wspólnotą. Znamy się praktycznie z każdym z Państwa, wiem że mamy różne postrzeganie na różnego rodzaju sprawy i tematy. Mamy różny światopogląd, podobnie jak nasi wyborcy, podobnie jak Mieszkańcy Gminy Kozienice, których interesy reprezentujemy - i to jest wspaniałe, bo przecież z różnorodności wywodzi się postęp. (…) Na zakończenie chciałbym wyrazić nadzieję, żeby ta sala - i nie tylko ta sala - obrad obecnej, 5-letniej kadencji Rady Miejskiej w Kozienicach była miejscem wykuwania się świetnych, przyszłościowych pomysłów na rzecz rozwoju, była miejscem ścierania się idei, a jednocześnie miejscem porozumienia, konsensusu i jednomyślności. Będę dążył do tego, aby to miejsce nie było areną drwin, sprzeczek, nieszlachetnego zachowania, personalnych wycieczek. Będę dążył do tego, by każdy mógł wyrazić swoje zdanie, przedstawiać swoje pomysły i stanowiska, (…) by znajdująca się tu mównica była dostępna również dla Mieszkańców, by zabierali głos w ważnych dla Nich i dla Nas sprawach.

Podczas sesji odbyło się również uroczyste zaprzysiężenie burmistrza-elekta Mariusza Prawdy. Po złożonym ślubowaniu, burmistrz w swoim expose podziękował za udział w wyborach mieszkańcom, podziękował za zaufanie, którym go obdarzono, podziękował swoim kontrkandydatom za wkład w wybory oraz radnym, za udzielone wsparcie, wolę współpracy i gotowość do działania:

  • Mieszkańcy Gminy Kozienice, wszyscy wyborcy, dziękuję za zaufanie i wybór na urząd burmistrza. Stoję dziś przed Wami z radością i wdzięcznością, ale również z pokorą jako nowo wybrany burmistrz. Jest to dla mnie moment pełen emocji oraz nadziei. Ale przede wszystkim to zaszczyt, wyróżnienie, ale także ogromne zobowiązanie. Zobowiązanie, by sprostać oczekiwaniom naszej społeczności. (…) Nasz program wyborczy powstał w oparciu o rozmowy z mieszkańcami i to właśnie Oni uznali, że czas na zmiany. Kozienice oczekują zmian w bardzo wielu strefach. Spełnienie tych oczekiwań będzie wymagać dużego wysiłku, wytężonej pracy i to nie jest praca do wykonania przez jedną osobę, dlatego uważam, że będzie to kadencja szerokiej współpracy z każdym kto chce się włączyć w działania na rzecz gminy i jej mieszkańców. 

W swej wypowiedzi burmistrz podkreślając potrzebę wzmacniania samorządności i szerokich konsultacji przy podejmowaniu najistotniejszych decyzji, zaprosił do współpracy wszystkie środowiska:

  • Chciałbym, aby te kolejne lata, 5 lat, stało się znakiem prawdziwej samorządności. (…) Burmistrz jest organem wykonawczym, wykonawcą woli Mieszkańców, nie człowiekiem w obłokach rzucającym własne koncepcje. (…) Chciałbym, żeby wszystkie istotne decyzje podejmowane były w oparciu o szerokie konsultacje i chciałbym do tych konsultacji zaprosić już teraz, wszystkie środowiska. Zarówno organizacje, stowarzyszenia, osoby prywatne, jak też różne szczeble administracji. Wiem, że Waszym, ale i moim celem jest rozwijanie Gminy jako dynamicznego, nowoczesnego oraz przyjaznego dla wszystkich miejsca do życia i pracy. Do realizacji tych planów zapraszam razem z Radnymi wszystkich Mieszkańców naszej gminy.

W sesji oprócz radnych uczestniczyli też mieszkańcy, dyrektorzy wydziałów UM oraz goście zaproszeni przez burmistrza Mariusza Prawdę, w tym członkowie Jego komitetu wyborczego Forum i najbliższa rodzina. Burmistrz-elekt przyjął gratulacje od pracowników urzędu i przybyłych gości. Za dotychczasową współpracę podziękowano też burmistrzowi Piotrowi Kozłowskiemu, który po przegranych wyborach w tej kadencji otrzymał mandat radnego w Radzie Miejskiej w Kozienicach.

Retransmisję obrad można obejrzeć na stronie internetowej UM, na kanale YT Kroniki Kozienickiej, a w weekend 11 i 12 maja również w wydaniach programu Kroniki, o godzinach 11.00 i 18.00.

 

DSC09621 

DSC09186 

DSC09591 

powrót do kategorii

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.