Podpisanie umowy na zakup wozu strażackiego dla OSP w Brzeźnicy
W niedzielę 18 lutego 2024 r. w Grabowie nad Pilicą Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski oraz Skarbnik Gminy Monika Makulec-Sobota podpisali z Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Marszałka Adama Struzika i Wicemarszałka Rafała Rajkowskiego umowę na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Brzeźnicy.
Środki udało się pozyskać w ramach naboru FEMA.02.04-IP.01-002/23, Priorytet II „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” dla Działania 2.4 „Dostosowanie do zmian klimatu”, Typ projektów: „Sprzęt i infrastruktura do celów zarządzania klęskami i katastrofami” Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027.
W ramach otrzymanej dotacji Gmina Kozienice zakupi ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z pełnym wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy, który nie tylko będzie sprawnym narzędziem podczas działań ratowniczych, ale także będzie stanowić kluczowy element w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców.
Całkowita wartość projektu: 2 005 500,00 zł. Dofinansowanie z UE: 1 704 675,00 zł.
