Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
pochmurno
10°C

Okazały prezent z okazji jubileuszu OSP Nowa Wieś

W sobotę, 9 września br., uroczyście obchodzono 110. rocznicę powołania Ochotniczej Straży Pożarnej Nowa Wieś. Jubileusz połączony był z przekazaniem jednostce przez samorząd gminny nowego wozu ratowniczo – gaśniczego. Zakup samochodu jest kolejną po modernizacji strażnicy dużą inwestycją w tę jednostkę. Wartość nowego wozu to prawie 1,2 mln zł. Gmina przeznaczyła na ten cel ponad 630 tys. złotych. Pozostałe środki pochodziły z wojewódzkiego i narodowego FOŚIGW oraz ze środków samorządu województwa mazowieckiego. Dotychczas użytkowany przez druhów z Nowej Wsi samochód został przekazany do OSP w Cecylówce Brzózkiej.

- Kiedy obejmowałem urząd burmistrza pięć lat temu obiecałem, że będę się starał mocno inwestować w nasze jednostki, tak żeby co roku, do jednostki na terenie naszej gminy trafiał nowy samochód. Teraz z perspektywy 5 lat mogę powiedzieć, że nam się to wspólnie udało. Jednostka OSP w Nowej Wsi jest tego najlepszym przykładem - mówił podczas uroczystego przekazania pojazdu burmistrz Piotr Kozłowski i dodał:. W tej kadencji, na inwestycje w tę jednostkę, przeznaczyliśmy prawie 2,5 mln zł. - dla porównania, w poprzedniej kadencji, było to mniej więcej 10 razy mniej. 

Same uroczystości jubileuszowe, przygotowane z dużą dbałością przez Zarząd, druhów OSP i lokalną społeczność, przebiegały w podniosłej i przyjaznej atmosferze. Było wiele podziękowań, gratulacji oraz honorowych i okolicznościowych odznaczeń. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy Nowej Wsi oraz władze gminne na czele z burmistrzem Piotrem Kozłowskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej Rafałem Suchermanem, władze powiatowe na czele ze Starostą Krzysztofem Wolskim, parlamentarzyści ziemi radomskiej, władze Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz Związku OSP, radni rady miejskiej, dyrektorzy i pracownicy Urzędu Miejskiego, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy współpracujący z druhami, a także przedstawiciele partnerów wydarzenia z Enea Wytwarzanie, Lasów Państwowych, KGW „Babeczki z pieprzem i solą”, sołtysów, przedstawicieli poszczególnych zarządów OSP Ziemi Kozienickiej, a także druhowie OSP i ich rodziny.

osp_nowa_wieś osp_nowa_wieś_2 osp_nowa_wieś_3 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.