Piątek, 24 maja 2024
Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
pochmurno
16°C

Gmina Kozienice ze specjalną nagrodą w obszarze pomocy społecznej

W czwartek, 16 listopada br., w Warszawie Gminie Kozienice przyznano nagrodę specjalną Ministra Rodziny i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2023. Nagrodzona została działalność kozienickiego Centrum Usług Społecznych. Nagrodę z rąk minister Marleny Maląg odebrał burmistrz Piotr Kozłowski. W uroczystości burmistrzowi towarzyszyła Zastępca ds. Społecznych Dorota Stępień.

Ministerialna nagroda specjalna, przyznana tuż przed Dniem Pracownika Socjalnego, jest wyjątkowym podziękowaniem dla całego Zespołu CUS-u, którego pracę koordynuje moja Zastępczyni ds. Społecznych – komentuje wyróżnienie burmistrz Piotr Kozłowski – W dzisiejszych, trudnych czasach, w obliczu nowych wyzwań, pracownicy CUS-u kształtują nowy wizerunek pomocy społecznej w naszej gminie. Ich zaangażowanie sprawia, że wielu osobom, całym rodzinom, możemy realnie i w wymiarze długofalowym pomagać. Serdecznie całemu Zespołowi dziękuję.

Wg niezależnych opinii utworzenie CUS- u w Kozienicach to był strzał w dziesiątkę. Dzięki powołaniu jednostki samorząd zrobił bardzo duży krok w zakresie dostępności i jakości oferty społecznej dla mieszkańców. Co ważne, działalność CUS-u, wnikliwy wywiad społeczny oraz diagnoza lokalnych potrzeb i potencjału lokalnej społeczności przyniosły, tzw. efekt kuli śnieżnej. Na terenie gminy powstały kolejne placówki wspierające najbardziej potrzebujących mieszkańców, czyli Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi i Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kociołkach.

Kiedy podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do pilotażowego projektu, dot. powołania Centrum Usług Społecznych w naszej gminie, niewiele osób wierzyło w jego powodzenie. Dziś, jedynie dwoma latami działalności jednostki udowadniamy jak dobra to była decyzja – mówi burmistrz -  Usługi społeczne stanowią kategorię szerszą niż usługi pomocy społecznej, które ogranicza kryterium dochodowe. Dziś w ofercie CUS-u są usługi  w zakresie opiekuńczo – wychowawczym realizowane przez świetlice środowiskowe, usługi Dziennego Domu Senior +, usługi opiekuńcze, wytchnieniowe oraz asystenckie dla osób niepełnosprawnych. Wachlarz usług jest sukcesywnie rozszerzany, dostosowywany do potrzeb mieszkańców naszej gminy, wprowadzane są nowe instrumenty, np. pomoc w unormowaniu sytuacji prawnej, wsparcie psychologiczne, doradztwo w sprawach rodzinnych – przekazuje burmistrz i dodaje – Naszymi działaniami udowadniamy, że jesteśmy blisko ludzi i ich spraw. Bo inwestycje twarde, które realizujemy, typu budowle, drogi, obiekty inżynieryjne, to jedno, a drugie to człowiek i jego najbliższe potrzeby i emocje, a one – jakże często - także potrzebują profesjonalnego wsparcia. 

Centrum Usług-Społecznych w Kozienicach swoja siedzibę ma przy ul. Radomskiej 36. W ramach prowadzonej działalności jednostka testuje nowatorskie rozwiązania w dziedzinie usług społecznych i działań wspierających. Program podzielony jest na cztery główne pakiety pomocowe: „Pakiet aktywizacji zawodowej”, „Pakiet usług zdrowotnych”, „Centrum wsparcia Opiekuna Faktycznego” oraz „Akademia rodziny”. Ze szczegółami pakietów można się zapoznać na stronie www jednostki lub osobiście w jej siedzibie.

Galeria zdjęć

368113091_1034483361097284_7721800545860609880_n 368579016_3638653976381301_7318857584308233676_n 368608259_1272990753386525_825088383594222721_n 368795880_1479537242891991_6839406084239215679_n 370302238_1081650519452501_4206908015450051244_n
powrót do kategorii
Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.