Dyskusyjny Klub Książki - "Norymberga. Naziści oczami psychiatry"
Czy zło ma twarz potwora… czy zwykłego człowieka?
Zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul. Jana Kochanowskiego 22) na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego porozmawiamy o poruszającym reportażu "Norymberga. Naziści oczami psychiatry" autorstwa Jacka El-Haia.
To wstrząsająca opowieść o ostatnich dniach nazistowskich zbrodniarzy, w której młody psychiatra Douglas M. Kelley próbuje zrozumieć, co działo się w ich umysłach – i dochodzi do wniosków bardziej niepokojących niż jakikolwiek wyrok.
Książka została w 2025 roku zekranizowana. Reżyser James Vanderbilt stworzył napięty dramat historyczny z Russellem Crowe'em i Ramim Malekiem – tym bardziej warto najpierw sięgnąć po literacki pierwowzór i wspólnie o nim porozmawiać.
Zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się trudnych pytań i mocnych tematów – do zobaczenia przy wspólnym stole dyskusji.
