Logo Miasta Kozienice

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy

Szanowni Państwo,

Powiatowy Urząd Pracy w Kozienicach, podobnie jak całe Publiczne Służby Zatrudnienia w Polsce, prowadzi szereg działań ukierunkowanych na wsparcie obywateli Ukrainy uchodzących przed wojną.

 W naszym urzędzie utworzone zostały specjalne punkty informacyjne zarówno dla uchodźców (pok. nr 4), jak i pracodawców (pok. nr 5) mogących zatrudnić obywateli Ukrainy. Uchodźcy mogą tam uzyskać niezbędne informacje jakiej pomocy mogą oczekiwać i w jakich instytucjach, zgłosić chęć i gotowość do podjęcia pracy, natomiast pracodawcy - w jaki sposób i na jakich zasadach mogą zgłosić ofertę pracy dla obywatela Ukrainy, z jakich instrumentów wsparcia zatrudnienia mogą korzystać.

Gromadzimy również informacje/bazę danych pracodawców chętnych i gotowych do zatrudnienia obywateli Ukrainy. Zachęcamy również obywateli Ukrainy do kontaktu z nami w celu pośrednictwa pracy, czy korzystania z innych przysługujących praw związanych z rynkiem pracy.

Ponadto nasza strona internetowa została wyposażona w specjalny baner dla obywateli Ukrainy, po kliknięciu którego zostaną Państwo przekierowani do informacji w języku ukraińskim. Dodatkowo strona Publicznych Służb Zatrudnienia została wyposażona w automatyczny tłumacz, który tłumaczy na 4 języki, w tym ukraiński.

Zwracamy się do wszystkich z Państwa, którzy na terenie poszczególnych gmin, lub w obiektach będących w dyspozycji gminy lub jednostek gminnych przyjęli obywateli Ukrainy w gościnę, udzielają im pomocy, mają kontakt z uchodźcami oraz pracodawcami - z prośbą o zgłaszanie do nas gotowości podjęcia pracy lub zatrudnienia uchodzących przed wojną obywateli Ukrainy.

Dołożymy wszelkich starań by sprawnie skojarzyć i pośredniczyć w znalezieniu pracy na terenie powiatu kozienickiego.

 

Kontakt:

PUP w Kozienicach, ul. Zdziczów 1, Kozienice

PUNKTY INFORMACYJNE: pokoje nr 4 i 5, tel.: 730 908 096, 730 908 097.

kozienice.praca.gov.pl

email: wako@praca.gov.pl

Facebook