Logo Miasta Kozienice

W Kozienicach powstaje kręgielnia

W Kozienicach, na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS, nad Jeziorem Kozienickim, powstanie kręgielnia. W trakcie jest postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę zadania. Jak zapowiada burmistrz Piotr Kozłowski prace nad nowym obiektem mają zakończyć się w 2025 roku.

  • Nowoczesny obiekt, w którym znajdą się m.in. kręgielnia, boiska do squasha, sala do darta i bilarda, będzie spełnieniem oczekiwań, a nawet marzeń, wielu mieszkańców. Po Parku Rekreacyjno-Sportowym to kolejna innowacyjna, samorządowa inwestycja, która z pewnością wzmocni wizerunek Kozienic i wpłynie na jakość życia mieszkańców – mówi burmistrz. 

Przedsięwzięcie zakłada budowę dwukondygnacyjnego budynku z dźwigiem osobowym i łącznikiem z istniejącym pensjonatem. Poza czterotorową kręgielnią, dwoma kortami do gry w squasha i salą do gry w bilarda i darta, w obiekcie znajdą się również: multifunkcyjna strefa foyer z bufetem, szatnią i strefą wypoczynkową, sala konferencyjna, zaplecze sanitarne z szatniami i natryskami, pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Kubatura obiektu to 7432,29 m3. 

  • Kozienicki Ośrodek jest wyjątkowym miejscem na mapie Kozienic, dlatego koncepcji jego modernizacji poświęciliśmy wiele czasu  - mówi burmistrz - Nowy obiekt będzie harmonijnie wpisany w istniejący kontekst parkowo-leśny, a swoim wyglądem będzie łączył współczesne trendy z duchem naszej gminy

Na terenie Ośrodka na Jeziorem Kozienickim od kilku lat prowadzone są przedsięwzięcia poprawiające standard obiektu i oferowanych usług. W ubiegłym roku oddano do użytku nowoczesny plac zabaw. W I. kwartale tego roku rozpoczęły się roboty budowlane związane z budową nowych domków wypoczynkowych i wielofunkcyjnego boiska. Prace zostaną zakończone w tym sezonie. Budynek „kręgielni” jest kolejnym etapem prac, które uzupełnią funkcjonalnie kozienicki kompleks wypoczynkowy. 

 

Hala_foyer 

View_kręgielnia 
 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności