Zmarł Tomasz Śmietanka – Burmistrz Gminy Kozienice w latach 1998-2018
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Tomasza Śmietanki.
Odszedł wieloletni Burmistrz Gminy Kozienice, samorządowiec, ekonomista, doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki i społecznik, od lat związany z Ziemią Kozienicką.
Przez pięć kadencji, w latach 1998–2018, pełnił funkcję Burmistrza Gminy Kozienice. Był także radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego VI kadencji oraz obecnie radnym Rady Powiatu Kozienickiego.
Angażował się w rozwój samorządności, integrację lokalnych środowisk i budowanie społeczeństwa obywatelskiego.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się również jako wykładowca akademicki oraz autor publikacji o tematyce ekonomiczno-społecznej.
Rodzinie, Bliskim oraz wszystkim pogrążonym w żałobie składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 maja br. o godz. 14.00 w Brzeźnicy.
