Logo Miasta Kozienice

RUSZA NABÓR WNIOSKÓW DO DRUGIEJ EDYCJI NAGRODY HONOROWEJ „ZYGMUNT”

Rusza nabór wniosków do drugiej edycji Nagrody Honorowej „Zygmunt” ustanowionej i przyznawanej przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej. 

„Zygmunt” jest nagrodą dla zasłużonych twórców Ziemi Kozienickiej w dziedzinie kultury, sztuki, nauki oraz dla osób fizycznych, instytucji i jednostek gospodarczych za mecenat na rzecz kultury, sztuki, nauki. 

Nagroda Honorowa „Zygmunt” została ustanowiona przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej, na mocy uchwały z dnia 1 stycznia 2023 r. Nagroda ma charakter honorowy, a jej materialna forma to symboliczna Statuetka wraz z aktem nadania, a także Dyplom Honorowy. 

Spośród nadesłanych zgłoszeń, powołana przez TMZK Kapituła przyzna dwie Nagrody: Statuetkę wraz z aktem nadania dla zasłużonych indywidualnych twórców w dziedzinie kultury, sztuki, nauki oraz Dyplom honorowy dla osób fizycznych, instytucji i jednostek gospodarczych za mecenat na rzecz kultury, sztuki, nauki.

Kapituła składa się z pięciu osób o uznanym autorytecie, pracujących aktywnie na rzecz kultury, sztuki, nauki w lokalnym środowisku. 

W pięcioosobowym składzie honorowego kolegium znaleźli się: 

 

Dariusz Szewc – Przewodniczący Kapituły – Wiceprzewodniczący TMZK, 

animator kultury

Ewa Jaźwińska – pracownik Muzeum Regionalnego w Kozienicach, kurator

i komisarz licznych wystaw

Elwira Kozłowska – Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława

Klimczuka

Jerzy Olizarowski - Prezes Zarządu i Dyrektor Obory Spółka z o.o. w Kozienicach, zdobywca Dyplomu Honorowego w I edycji Nagrody „Zygmunt” za mecenat na rzecz kultury, sztuki, nauki. 

Krzysztof Zając – Sekretarz TMZK, historyk, autor i redaktor licznych publikacji,

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach.

 

Na zgłoszenia kandydatur czekamy do 31 października br. Zgłoszenia kandydatur dokonuje się za pomocą formularza zgłoszeniowego.

 W grudniu 2025 r. Kapituła Nagrody wyłoni i poda do wiadomości publicznej listę osób nominowanych, spośród których dokona ostatecznego wyboru. Ogłoszenie werdyktu Kapituły nastąpi podczas specjalnego wydarzenia pn. „Urodziny Króla Zygmunta”, organizowanego w rocznicę urodzin Patrona 1 stycznia 2026 r. w Kozienicach. 

Serdecznie zapraszamy do przesyłania kandydatur. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i inne materiały dostępne są na stronie www.tmzk.org.pl, a także w materiałach prasowych publikowanych w lokalnych portalach i mediach. 

Zgłoszenia powinny być przesyłane w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „KANDYDATURA DO NAGRODY ZYGMUNT”.

Zgłoszenie należy kierować w nieprzekraczalnym terminie do 31 października br., na adres siedziby TMZK: Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej, ul. Warszawska 25, 26-900 Kozienice

Galeria zdjęć

6 zygmunt statuetka 1 statuetka Zygmunt i Dyplom honoroiwy b 2 Zofia Kucharska 3 Jerzy Olizarowski 4 Zdjęcie grupowe z I Gali Nagrody Zygmunt 5 widownia na I Gali Nagrody Zygmunt
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności